Apie Mus (tiksliau - apie sidabrą)

    Sidabras – vienas seniausiai žmonijai pažįstamų ir jos vertinamų metalų. Archeologiniai tyrimai parodė, kad žmonės jau prieš daugelį amžių išmoko naudotis metalais – auksu, sidabru, variu ir jų lydiniais. Auksas ir sidabras žmonijos materialiosios kultūros istorijoje daugelį amžių keliavo greta, kaip valiutiniai bei juvelyrikos metalai.

    Senojo Egipto gyventojai geltonos spalvos saulės šviesą primenantį metalą auksą laikė dievo Saulės metalu, o Mesopotamijos gyventojai paslaptinga balkšva šviesa švytinį metalą sidabrą laikė dievo Mėnulio metalu. Viduriniaisiais amžiais alchemikai savo traktatuose sidabrą žymėjo jauną mėnulį primenančiu simboliu ir vadino “melancholiškuoju metalu”. Jauno mėnulio pavidalo sidabro laiveliai rasti Ūro miesto valstybės karališkose kapavietėse, kurias 1922-1924 m. atrado anglų archeologo L.Vulio vadovaujami archeologai. Mesopotamijoje ir gretimose šalyse garbintas dievas Mėnulis ir jo garbei per Naujųjų metų šventes (pagal Mėnulio kalendorių) Eufrato upe plaukdavo jauno mėnulio formos karališkųjų laivų (tai laivai, kurių abu laivagaliai labai aukšti) procesija. Įvairios paskirties sidabro dirbinius savo kūriniuose mini Homeras ir Herodotas, Šventajame Rašte taip pat išsamiai aprašomi sidabro dirbiniai ir monetos.


     Sidabras laikytas sakraliniu metalu ir iš jo gaminti įvairūs su dievo Mėnulio garbinimu susiję daiktai – tai ir jau minėti laiveliai, ir pusmėnulio pavidalo papuošalai, ir kita. Iš sidabro sakraliniai ir juvelyriniai dirbiniai gaminami ir XXI amžiuje. Viso pasaulio katalikų bažnyčiose ir vienuolynuose saugoma daugybė nuostabių sidabro monstrancijų bei relikvijorių, kurių formos primena saulę ar didingus architektūros statinius. Lietuva irgi pagrįstai didžiuojasi labai meniškais dirbiniais, kurie buvo atrasti Vilniaus katedroje ir Kotrynos bažnyčioje.
   

    Sidabras – subtilus metalas, jis plačiai naudojamas ne tik juvelyrikoje, bet ir medicinoje – dėl lankstumo bei laidumo jis puikiai tinka stomatologiniams bei chirurginiams implantams gaminti.

    Naujaisiais laikais buvo tikima, kad sidabras padeda kaupti kūno energiją, tikėta, kad jis, surinkęs blogąją energiją, pacientui iš kitų mineralų (turkio, agato, mag­netito ir kt.) perduoda reikalingą gerąją. Teigiama, kad į sidabrą inkrustuotas magnetitas puikiai gerina regėjimą.


    Apskritai manoma, kad sidabras gerina kraujo apytaką, plaučių bei gerklės funkcijas, detoksikuoja kraują, padeda sergant degeneracinėmis smegenų ligomis, subalansuoja hormonų bei medžiagų apykaitą, pagerina nervinių impulsų perdavimą, o tai pagerina visą bendrą žmogaus būseną bei savijautą. Šį metalą galima naudoti gydant hepatitus ar norint detoksikuoti visą kūną.

Dabar apie Mus

    Mūsų siūlomi dirbiniai pagaminti iš 925 prabos sidabro, puoštais pusiau brangiais akmenimis arba be jų. Visi dirbiniai yra prabuoti Lietuvoje ir atitinka Europos sąjungos juvelyrinių dirbinių kokybės standartus.   
    Esame registruoti Lietuvos prabavimo rūmuose.

Reklaminis skydelis


Asortimentas pastoviai pildomas naujomis prekėmis.